Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

20 let Kraje Vysočina

Marie Jobová, 26.6.2020 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

V letošním roce uběhlo dvacet let od založení Kraje Vysočina. Díky složité situaci v první polovině roku neproběhly žádné akce k připomenutí tohoto výročí.  Ani u nás ve škole, ani na krajské úrovni.

Proto se na začátku příštího školního roku pokusíme o malou nápravu, a to v rámci projektu Týden Kraje Vysočina. Studenti semináře Společenských věd 3.A a septimy pod vedením Lenky Krovové a Míši Škarydové navrhli mnoho aktivit, kterými by se dvacetileté výročí mohlo na škole připomenout.

Z nabízených možností jsem vybrala tyto dvě:

- vyfotografovat nejmilejší, (nejhezčí, nejoblíbenější….) místo našeho kraje

- porovnat fotografie jednoho místa ze současnosti a před dvaceti lety

Týden Kraje Vysočina bude na přelomu září a října 2020, tam by tyto aktivity byly vyhodnoceny. Je ale nutné mít připravené fotografie, se kterými budeme pracovat. Proto prosím Vás, milí studenti, abyste přijali na prázdniny tento dobrovolně povinný úkol: pořiďte fotku (či fotky) nějakého místa na Vysočině, které je Vaší „srdeční“ záležitostí nebo se poraďte se svými rodiči či prarodiči a k fotce staré 20 let pořiďte její mladší sestřičku.  

Všechny práce přineste na začátku školního roku do školy, kde s nimi budeme společně dál pracovat. Snímky porovnáme, vyhodnotíme a připravíme z nich výstavu.

Přeji všem krásné prázdniny a hodně zajímavých fotografických úlovků.                  

Marie Jobová