Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Činnosti chotěbořské skupiny Amnesty International na Gymnáziu Chotěboř

Aneta Jirková a Mgr. Michaela Dostálová, 24.11.2017 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Během každého školního roku se na naší škole pořádá pestrá škála akcí, které naše chotěbořská skupina AI pořádá pro studenty i veřejnost. Veškeré své projekty prezentuje prostřednictvím výuky, výstav, besed, přednášek a akcí. Stručně vám představíme některé z nich, konaných v rámci měsíců listopad 2016 – červen 2017.

Pravidelná akce Fairové dny (minulý školní rok konkrétně úterky, letos ve středu) vznikla na podporu FairTraide nápojů. Koná se každý týden v určený den o velké přestávce v Euroklubu, kam mohou studenti přijít a ochutnat různé fairtradové nápoje – především kávu a čokoládu.

Další již tradiční akcí v listopadu je promítání filmů pod záštitou Člověka v tísni. Promítání se věnuje Příběhům bezpráví a seznamuje studenty a veřejnost s československými dějinami.

Jednou z největších akcí, které naše gymnázium pořádá, jsou Fairové Vánoce. Tato akce vytváří příjemnou (před)vánoční atmosféru, kterou zde návštěvníci mohou sdílet se svými přáteli nad hrnkem horkého čaje, kávy či čokolády. Dále zde příchozí mohou zakoupit Fairtraide výrobky  a vánoční dárky, ochutnat domácí cukroví, tvořit ve vánoční dílničce, poslechnout si zajímavé přednášky a v neposlední řadě vánoční koledy v podání školního sboru a hudebníků z řad studentů. V letošním školním roce plánujeme Fairové Vánoce na 22. 12. 2017 a tímto Vás srdečně zveme.

Spolu s Ekoklubem GCH jsme uspořádali Den bez palmového oleje na podporu potravin, které neobsahují palmový olej. Žáci tyto výrobky ochutnali, vymalovali si i symbolickou opičku, kterou vlastně zachránili a nalepili ji na palmu.

Akce s názvem Sportuj a pomáhej je naše tradiční a nejnavštěvovanější akcí v budově gymnázia, která se koná vždy v březnu. Každoročně nabízí velký výběr sportovních aktivit, tvořivých dílniček a zajímavých přednášek. Dále také ochutnávku výrobků z bio, sezónních a lokálních potravin, FairTrade kavárnu, prodej FairTrade výrobků a výrobků od dalších sdružení či skupin jako je například Benediktus. Výtěžek ze Sportuj a pomáhej putuje vždy na dobrou věc.

Na akci Dětský den v Sobíňově, kterou pořádá Ekoklub GCH, návštěvníkům v rámci akce Férová snídaně nabízíme napečené dobrůtky a FairTrade nápoje.

V loňském školním roce jsme uspořádali velké množství přednášek. Za zmínku stojí návštěva výkonné ředitelky UNICEF České republiky Pavly Gomba. Z dobrovolného vstupného jsme zakoupili dvě panenky, kdy každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemím proočkováno proti šesti hlavním smrtelným chorobám.

 

Vedle těchto akcí stále držíme myšlenku AI, která usiluje o dodržování lidských práv na celém světě, a proto pořádáme Dny lidských práv, podpisovou akci Maraton psaní dopisů a i sami se vzděláváme v oblasti lidskoprávní tematiky.

Více se o projektech a akcích můžete dozvědět na naší Facebookové stránce, nebo na oficiálních stránkách Gymnázia Chotěboř.

Děkujeme za podporu a těšíme se společně s vámi na další akce v rámci činností chotěbořské skupiny Amnesty International!

Za všechny Amnesťáky Aneta Jirková a Mgr. Michaela Dostálová