Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Dva studenti naší školy nominováni na Talent Vysočiny 2018

Mgr. Vladislav Smejkal, 27.6.2018 | Kategorie: O gymnáziu

V úterý 26. 6. 2018 proběhlo v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou slavnostní vyhlášení Talentů Vysočiny, uskutečnilo se již po třiadvacáté.

Ocenění „Talent Vysočiny“ je určeno žákům a studentům z celého Kraje Vysočina. Nominace a případné udělení ocenění Talent Vysočiny není jen ohodnocením nadání a talentu, ale také píle, pracovitosti, cílevědomosti a snahy žáků a studentů dosáhnout úspěchu v určitém oboru. Ocenění lze udělit v pěti oborech: humanitním, uměleckém, technickém, přírodovědném, sportovním a ve dvou kategoriích: „žáci“ – 5. – 9. ročník základních škol a nižší stupeň víceletých gymnázií, „studenti“ – studenti středních škol a vyšší stupeň víceletých gymnázií.

Odborné komise vybraly z nominovaných žáků a studentů 10 nejlepších v každém oboru a kategorii.  Z naší školy nominaci získaly:

Klára Bažoutová – sportovní obor, kategorie studenti

Klára je všestrannou sportovkyní, největší úspěchy sklízí v atletice, je zařazena do SCM (Sportovní centrum mládeže), podle průběžných tabulek je nyní  nejlepší sedmibojařkou ČR (100 m překážek, výška, koule, 200 m, dálka, oštěp 500 g, 800 m) ve své věkové kategorii, zajistila si účast na Mistrovství Evropy věkové kategorie U18 v Györu (Maďarsku)

Michaela Jonášová – humanitní obor, kategorie studenti

Michaela dosahuje vynikajících výsledků ve studiu německého jazyka. V Olympiádě v německém jazyce v letošním školním roce získala 2. místo v krajském kole v Jihlavě (kategorie střední školy), v loňském roce zvítězila v celostátním finále (kategorie základní školy).

Oběma studentkám přeji mnoho dalších úspěchů, ať se jim daří rozvíjet jejich talent a nadání.

Mgr. Vladislav Smejkal – ředitel školy