Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Fairtradové Vánoce již počtvrté

Michaela Frűhbauerová, 15.1.2019 | Kategorie: O gymnáziu

V pátek 21. 12. 2018 se na Gymnáziu Chotěboř uskutečnil již 4. ročník Fairtradových Vánoc pořádaných místní skupinou Amnesty International a Ekoklubem Gymnázia Chotěboř. Jednalo se již o tradiční akci plnou tradičních aktivit. Odpoledne protkané hudebními vystoupeními, přednáškami, motivačními videi, anebo zkrátka „jenom“ vánoční náladou si užili všichni zúčastnění.

Na začátku tradičně vystoupil Školní pěvecký sbor Gymnázia Chotěboř a ten střídala další hudební vystoupení našich současných i bývalých studentů. Sluchové vjemy se vyměnily se zrakovými, v podobě vánočních spotů Skutečného dárku s celebritami jako je rodina Trojanových, Pavel Liška nebo Veronika Arichteva, videoklip Žijeme ve světě k fairtradové kampani „Obuj se do toho“ od Základní školy Města Albrechtice a v neposlední řadě prezentacemi studentů našeho gymnázia.  

Vedle hlavního programu se mohli návštěvníci zúčastnit doprovodných aktivit. Ve Vánoční dílničce probíhalo zdobení perníčků, malování na obličej a tvoření Patchwork s paní Ivou Jouklovou, která vybrané finanční příspěvky věnovala společně s naším gymnáziem na nákup Skutečného dárku od organizace Člověk v tísni., konkrétně na nákup kuřat, ovce a opravy a vybudování studny s pitnou vodou.

V dalších místnostech se nacházel Maraton psaní dopisů, Amnesty café (neboli FairTrade kavárna) a obchůdky prodávající FairTade zboží, koření od paní Kvačkové, výrobky Benediktus a almanach vydaný k našemu 100. výročí. Hosté mohli po celou dobu ochutnávat domácí cukroví našich studentů.

Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a podíleli se na přípravě akce. Doufáme, že se všem příchozím u nás líbilo a podařilo se nám je příjemně vánočně naladit. Budeme se těšit zase za rok.