Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Florbalové překvapení na gymnáziu

Mgr. Dana Mrtková, 5.2.2017 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

G2 FLORBAL CHALLENGE, tradiční florbalový turnaj pro střední školy, začíná na okresní úrovni. Z ní postupují nejúspěšnější do krajského finále, pak do národního finále skupiny Východ nebo Západ, vítězové se utkají o republikový primát v O2 aréně.  Děvčata Gymnázia Chotěboř vyhrála krajské kolo tohoto turnaje. Jedna z hráček, Karolína Káňová, o přeboru napsala:

První zápas nás čekal proti Havlíčkovu Brodu a zrovna, když měl začít, zazvonilo na velkou přestávku. Do tělocvičny se přiběhla podívat spousta studentů, kteří nedočkavě čekali, jak se nám bude dařit. Okamžitě jsme měly výborný fanklub, který nás po celou dobu hlasitě podporoval.

Již v prvních minutách jsme se dokázaly prosadit a vedly 2:0. Vedení jsme až do konce zápasu udržely a jen skóre zvyšovaly. Konečný stav byl 5:1 a my nadšeně nastupovaly do druhého zápasu proti Světlé nad Sázavou. Věděly jsme, že nám pro vítězství v celém turnaji stačí remíza.

V druhé půli zápasu jsme dokonce prohrávaly, ale díky ohromnému nasazení I s trochou štěstí jsme nakonec skóre otočily a remizovaly 4:4.

S jednou výhrou a jednou remízou jsme se staly vítězkami celého turnaje!

Jako naše nejlepší hráčky byly vyhlášeny Klára Bažoutová a Zuzka Pfefferová. Celý tým se již těší na další soupeře. Utkáme se s vítězi krajských kol z výběru Top 8 Východ v Brně.

Není to jediný úspěch našich florbalistek, tým děvčat z tercie a kvarty zvítězil v okresním i krajském přeboru základních škol a postoupil do kvalifikace na republikové finále v této soutěži také do Brna. Studentky Gymnázia Chotěboř mají tedy dvojnásobnou šanci probojovat se do národních finále ve florbale v kategoriích základních a středních škol.

Tak nám držte palce, ať dobře reprezentujeme Kraj Vysočina.