Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Gymnázium Chotěboř – jsme opět mezi nejlepšími!

Mgr. Eva Jirsová, 21.2.2016 | Kategorie: O gymnáziu

Jak je již tradicí, studenti Gymnázia Chotěboř se probojovali do celostátního finále – tentokrát národního kola soutěže N–trophy.
Co to je soutěž N–trophy? Jedná se o soutěž komplexních znalostí z biologie, chemie, fyziky a logiky, kdy soutěží tříčlenné týmy z jednotlivých středních škol. Soutěže se zúčastňují týmy z celé České republiky a také Slovenska, takže se vlastně jedná o mezinárodní finále!
Do letošního vědomostního klání se zapojilo více než 160 týmů, které musely v internetovém kvalifikačním kole zodpovědět množství záludných otázek z výše uvedených oborů. Museli jsme dokonce použít své znalosti a kreativitu a vytvořit videoklip se zvoleným chemickým pokusem, kdy bylo úkolem ukázat a vysvětlit poutavým způsobem nějakou chemickou reakci, tak aby to zaujalo hodnotící porotu. Naše družstvo, které tvořily septimánky Tereza Ondráčková, Viola Pražáková a Adéla Kubátová, v kvalifikačním kole srdnatě bojovalo a překonalo veliké množství překážek a nástrah. Výsledek stál za vynaložené úsilí – postoupili jsme z 11. místa mezi 16 nejlepších týmů. Prapor našeho gymnázia budeme tedy hrdě hájit na „Česko-Slovenském mezinárodním kole“, které se bude konat v březnu v Brně.

Adéla Kubátová, septima Gymnázia Chotěboř