Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

„Hoď krátký pohled na Kamenolom Pohled“ aneb nový projekt studentů Ekoklubu Gymnázia Chotěboř

Mgr. Eva Jirsová, 12.12.2017 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Na podzim letošního roku jsme se spolu se svými spolužáky (L. Jindrovou, T. Kvačkovou, A. Málkovou, M. Mrázkovou, A. Štorkovou, J. Stuchlíkovou, J. Sabolem a K. Zmekem) a pod záštitou Mgr. Evy Jirsové, přihlásili do soutěže Quarry Life Award.

A co to vlastně je? Skupina HeidelbergCement zve do svých kamenolomů a pískoven po celém světě vědecko-výzkumné pracovníky, studenty, školy a další zájemce, aby v těchto těžebních místech realizovali své projekty. Cílem této vědecko-vzdělávací soutěže je zkoumat a podporovat biologickou hodnotu těchto míst a sdílet nové nápady a postupy s odbornou veřejností, úřady, neziskovými organizacemi a našimi odborníky.

My jsme si vybrali lom Pohled, který leží nedaleko Chotěboře a pustili se do práce. Nejdříve jsme sbírali informace a nápady a poté jsme vyplnili formulář, který obsahoval plány a návrhy uskutečnitelné během jednoho roku. Všechno potřebné jsme odeslali a už nám nezbývalo nic jiného než jen čekat. A pak, 1. prosince, to přišlo… Náš projekt byl vybrán mezi šest nejlepších z celé republiky a tím pádem nás v září čeká národní kolo! Ale tím naše práce nekončí, je to spíš začátek, protože do září 2018 musíme náš projekt uskutečnit a o našem počínání napsat závěrečnou práci. Tím pádem je před námi spousta práce a nových zkušeností. Pokud to bude v našich silách, tak bychom se rádi zúčastnili i kola mezinárodního, ale to je ještě ve hvězdách.

Držte nám palce a v září se určitě ozveme!

Za pracovní tým Anna Boháčová