Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Jarní úspěchy našich atletů

Mgr. Dana Mrtková, 30.5.2018 | Kategorie: O gymnáziu

Juniorský maraton, krajské kolo, Jihlava 26. 4. 2018

běh dlouhý 42 km, 10 běžců jedné střední školy, 3 dívky, 7 chlapců, každý běží 4,2 km. Štafetovým kolíkem je čip, který běžci nesou, na vyznačeném úseku po doběhnutí své etapy si ho předají a v co nejkratším čase ho musí dopravit do cíle. Vítězná družstva krajských kol postupují do republikového finále – Volkswagen Maratonu Praha.

Letos jsme měli k postupu jen kousíček, po většinu závodu jsme byli na druhém místě, nakonec nám chyběla minuta 30 vteřin, z 15 zúčastněných družstev jsme byli čtvrtí s výborným  časem 2:47:50.

Naše družstvo: Pavel Bárta, Josef Sabol, Anna Stehnová, Vojtěch Vepřovský, Anna Boháčová, Jan Žanda, Eliška Ondráčková, Vojtěch Vodrážka, Lukáš Gregor, Jakub Dolínek.

Nejlepší časy: Eliška Ondráčková 17:52 min, Vojtěch Vodrážka 15:03.

Díky všem za skvělý výkon a výbornou reprezentaci našeho gymnázia.

Orientační běh, krajské kolo, Nové Město na Moravě, 11. 5. 2018

Naše družstva postoupila z okresního kola v Chotěboři do krajského kola ve všech kategoriích, chlapci a dívky šestých a sedmých tříd, chlapci a dívky osmých a devátých tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, chlapci a dívky středních škol. Konkurence byla velmi silná, sešli se všichni, kteří se v kraji Vysočina orientačním během zabývají.

Soňa Nekovářová (třída tercie) vyhrála ve své kategorii, získala první místo, i když se orientačnímu běhu nevěnuje. Josef Sabol byl třetí v kategorii HS – střední školy, chlapci. Družstvo chlapců a dívek středních škol obsadilo třetí místo.

Poděkování za reprezentaci školy patří samozřejmě i orientačním běžcům.

Mgr. Dana Mrtková

Okresní kolo Sportovní ligy ZŠ v lehké atletice, Pohár rozhlasu

Dne 16. 5. 2018 se naše škola, Gymnázium Chotěboř, zúčastnila 50. ročníku atletické soutěže Pohár rozhlasu. Soutěž se konala ve Světlé nad Sázavou na hřišti zdejší základní školy. Dívky zde obsadily krásné 2. místo a chlapci, kteří měli velmi těžké soupeře, vybojovali 5. místo. Soutěžilo se v šesti  disciplínách. Začínalo se štafetou dívek a pak chlapců, dívky doběhly na 2. místě. Následoval sprint, Máša Heřmanská se umístila na 1. – 2. místě a Zuzana Pffeferová na 3. místě s časy 8:06 a 8:07. Následoval skok daleký a vysoký, Tomáš Karaba skočil 5 metrů a obsadil 3. místo, ve výšce skočil 150 cm a skončil 4. Umístila se i Soňa Nekovářová, dálku vyhrála výkonem 4,30 m, Nicole Sturgis byla 4. s výkonem 4,18 m.  Poté následoval vrh koulí, kde se chlapcům moc nedařilo. Máša Heřmanská získala 3. místo ve vrhu koulí (7,67). Jako poslední disciplína byl běh na 800 metrů – dívky a 1500 m chlapci. Za nás běžely Zuzana Pffeferová a Lucie Málková. Zuzana skončila 4. s časem 3 minuty a Lucka na 6. místě. Zazářili i chlapci. Hynek Filip doběhl jako 1. s časem 5:10, David Muzikář (5:12) a Jakub Joksh (5:14) byli kousek za ním, 3. a 5. místo. Závod byl velmi vydařený i přes nepříznivé podmínky, byla zima a chvílemi pršelo. Letos tedy nepostupujeme, ale i 2. místo je krásné. Děkujeme závodníkům za výkony a paní profesorce Mrtkové za doprovod.