Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Kraje pro bezpečný internet

Monika Bílková, sexta, 30.1.2017 | Kategorie: O gymnáziu

Studenti našeho gymnázia nezahálejí a sbírají úspěchy nejen v tradičních soutěžích, jako jsou biologické a matematické olympiády, ale jsou to i výborní kameramani, režiséři, scénáristé a herci. Mluvím o skvělých umístěních na prvním a druhém místě v kreativní soutěži S Vysočinou bezpečně na Internetu. Tématem jejího šestého ročníku bylo ICT nás neděsí, aneb jak bezpečně v kyberprostoru.

S tím souvisí také soutěž pořádaná KPBI (Kraje pro bezpečný internet), v jejíž části kvíz PLUS se septimán David Le umístil na druhém místě, a to z cca 4 000 účastníků z Kraje Vysočina.

V pátek 27. ledna 2017 se konalo slavnostní vyhlašování a předávání cen na Krajském úřadu v Jihlavě. Studenti přebírali ceny a gratulace od ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřiny Valachové, hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka nebo radní Jany Fialové.  

Z celkem osmdesáti soutěžních příspěvků vyhrál ve své kategorii film Nebezpečí na internetu (viz https://www.youtube.com/watch?v=slvQFhyvPoo ), jehož autory jsou Lucie Jindrová, Karel Zmek, Aneta Málková, Anna Boháčová a Dáša Horáková ze sexty. Ve stejné kategorii se na druhém místě umístil film Toman a sociální sítě (viz https://www.youtube.com/watch?v=6om7ky6Ken0&feature=em-upload_owner ), vytvořený Monikou Bílkovou, Kristýnou Dymáčkovou, Terezou Kvačkovou, Michaelou Mrázkovou, Jitkou Stuchlíkovou a Annou Štorkovou rovněž ze sexty.

Všem patří velká gratulace a poděkování za reprezentaci školy.

David Le

Anna Boháčová, Aneta Málková, Dáša Horáková a Karel Zmek

Michaela Mrázková, Kristýna Dymáčková, Tereza Kvačková, Jitka Stuchlíková a Anna Štorková