Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2016

Ondřej Dejmal, tercie, 23.6.2016 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky: šachy

Zlín 20. - 22. června 2016
Družstvo Gymnázia Chotěboř ve složení Jan Tůma (septima), Šárka Volaninová (1. A), Ondřej Dejmal (tercie) a Petr Klabeneš (sekunda) postoupilo na Mistrovství České republiky školních týmů v šachu 2016 po vítězství ve krajském kole.
Během dvou dnů se v kongresovém centru ve Zlíně odehrálo devět kol a náš tým se nakonec umístil na 12. místě v kategorii středních škol (z celkem 28 účastníků).
Vzhledem k celkovému ELO našeho družstva (to by odpovídalo 18. místu) a také vzhledem k tomu, že náš tým tvořili vlastně jen dva středoškoláci (Ondřej Dejmal a Petr Klabeneš by jako žáci nižšího gymnázia mohli hrát v kategorii 6. - 9. tříd základních škol), lze hodnotit naši účast jako velký úspěch.
Vysoká byla nejen sportovní, ale i společenská úroveň mistrovství. Účastníci navštívili budovu krajského úřadu, což je rekonstruovaná budova „21“, která byla od roku 1939 sídlem firmy Baťa. Ve své době to byla druhá nejvyšší budova v Evropě. Vybraná skupina, ve které byli i naši studenti, se mohla svézt v kanceláři, kterou měl Jan Antonín Baťa umístěnou ve výtahu.
Architektonickým skvostem je i zlínské Kongresové centrum, kde se turnaj hrál. Budovu centra (a také sousední knihovny UTB, kde probíhala prezence) navrhla známá architektka Eva Jiřičná.