Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Naše Franziska (jazyková asistentka) odjíždí domů

Předmětová komise německého jazyka, 27.6.2014 | Kategorie: O gymnáziu

Naše již druhá jazyková asistentka německého jazyka paní Franziska Hauck již odjíždí domů. Působila u nás na gymnáziu déle než čtyři měsíce. Jak sama říká, uteklo to velmi rychle. Za tu dobu se s naší školou velmi dobře sžila. Mezi studenty a učiteli si našla mnoho přátel, po kterých se jí bude stýskat. Společně s námi se zúčastnila mnoha exkurzí, výletů i projektů. Spolupracovala i na mezinárodním divadelním projektu Romeo und Julie v rámci programu Comenius. Sama byla velmi aktivní v hodinách německého jazyka. Měla spoustu hravých nápadů, kterými oživila výuku našeho druhého cizího jazyka.

O víkendech se věnovala poznávání České republiky. Navštívila kromě všech památek UNESCO i spoustu jiných zajímavých míst naší země. Velmi ocenila strategickou polohu města Chotěboř. Všude jsem to měla blízko, říkávala. A protože má ještě platnou dálniční známku, přijede se v létě do České republiky ještě jednou podívat. Velmi se jí u nás totiž líbilo. Překvapilo jí, kolik toho je zde k vidění. Překvapení snad už nebudou ani naši studenti, když uslyší v zahraničí nebo i u nás rodilého mluvčího mluvit německy a na něco se ptát. Myslím si, že pobyt paní Hauck byl pro obě strany velmi přínosný.

Děkuji všem, kteří se o naší Franzisku starali tak, aby se zde cítila téměř jako doma. Franzisce přejeme hodně úspěchů na svém novém působišti v Berlíně!

Mgr. Tomáš Scholz

 

Symbolické tričkoKvětiny

 

 

 

 

 

 

 

 

Dorty