Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Naši orieťáci se neztratí.

Irena Žáková, 19.5.2014 | Kategorie: O gymnáziu

Ve Velkém Meziříčí bylo ve středu 7. května rušno. V uličkách a parčících městské části Bezděkov se mezi chodci pohybovalo několik desítek účastníků krajského kola Přeboru škol v orientačním běhu. Studenti chotěbořského gymnázia se mezi nimi rozhodně neztratili. Mezi základními školami vybojovalo společné družstvo chlapců a dívek z primy až kvarty celkově třetí místo. Nejúspěšnější byli chlapci kategorie H9 - Josef Sabol se stal krajským přeborníkem, na druhém místě skončil Jan Žanda a třetí byl Jiří Čermák ze ZŠ Smetanova, všichni jsou členy oddílu orientačního běhu SK Chotěboř.Vítězové kategotie H9

Družstev středních škol se na startu sešlo devět. O celkovém pořadí rozhoduje vyšší počet bodů za umístění dvou nejrychlejších členů družstva. Za Gymnázium Chotěboř bodovala Katka Dobrovolná a Lucka Pradáčová, mezi chlapci Ondřej Jirsa a David Dvořák. A jak to dopadlo? Byli nejlepší v kraji a celé družstvo postupuje na republikové finále, které se bude konat 11. června v Turnově. Třeba se neztratí ani tam.

Podrobné informace k republikovému finále najdete na stránce Studium - Vyučované předměty - Tělesná výchova.