Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Nejlepší šachy v Kraji Vysočina hrají studenti Gymnázia Chotěboř

Mgr. Michal Jakeš, 22.3.2019 | Kategorie: O gymnáziu

V pátek 1. 3. 2019 se ve Žďáře nad Sázavou konal krajský přebor středních škol v šachu. Turnaje se zúčastnilo 10 nejlepších týmů z okresních kol ve třech kategoriích. V kategorii II (žáci 6. – 9. tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) obsadili naši mladí šachisté vynikající druhé místo s minimálním odstupem 1,5 bodu na vítěze. Toto umístění je o to cennější, že náš tým byl jednoznačně nejmladší a čtyři z jeho pěti členů budou moci v této kategorii hrát ještě další tři roky. Na tomto výsledku se podílelo těchto pět šachistů: Viola Ruby Pejřimovská, Tadeáš Rubel Pejřimovský, Štěpán Zvolánek, Filip Krupička a Eliška Křivská. V kategorii III (studenti
středních škol) náš tým celý turnaj vyhrál, a to s náskokem 5 bodů (30,5 bodu z 36 možných!!). Toto mužstvo nastupovalo ve složení Rudolf Jun, Ondřej Dejmal, Petr Klabeneš a Šárka Volaninová. Oba týmy budou reprezentovat nejen naše gymnázium, ale i Kraj Vysočina na republikovém finále v červnu ve Zlíně. Poděkování za tento velký úspěch patří samozřejmě i trenérům našich studentů v jejich šachových oddílech.