Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Ohlédnutí za adaptačním kurzem 1.A

Marcela Chalupová, 17.9.2013 | Kategorie: O gymnáziu

Ve dnech 31. 8. 2013 - 2. 9. 2013 absolvovali naši noví prváci úvodní adaptační kurz, který tradičně probíhal v rekreačním středisku „Štíří důl“ – Hluboká u Krucemburku známém svojí pohostinností a výbornými podmínkami pro sport i společenské vyžití.Výstavba mostu byla úspěšná

Ústředním tématem letošního kurzu byl Cirkus Matura. Před vstupem do autobusu přivítala studenty čtveřice klaunů a každý z účastníků obdržel červený klaunský nos. Ten je pak provázel při všech aktivitách, ať to byly koňské dostihy, výstavba jedinečného mostu, hledání cirkusového bosse nebo zaplňování cirkusových lóží.

Jako prozřetelné se ukázalo rozhodnutí odložit klaunské nosy při volejbalovém utkání s profesory. K ohrožení vlastního zdraví bohatě stačil míč a zrychlený pohyb po hřišti. Po vítězství pedagogů zůstala studentům už jen naděje na odvetu ve třetím ročníku. Mnohem více než sport zaujal všechny Principálův soud a Mgr. Michal Jakeš jako principál Matura se stal nekorunovaným králem večera.

Principál Matura a jeho vyvolenáV pondělí dopoledne se Štířím dolem ještě rozléhala přísloví ve všech podobách, ale poté nezbývalo nic jiného, než sbalit klaunské nosy. Každé, i sebelepší cirkusové představení musí jednou skončit. Zbylo jen několik fotografií (dostupné zde) a vzpomínek.

Doufejme, že tři společně prožité dny pomohly našim novým studentům překonat počáteční obavy a ostych. Do další etapy života je bude provázet jejich třídní profesorka Ing. Jiřina Kubátová.    

Hlavním lektorem, režisérem a fotografem adaptačního kurzu byl již po několikáté Mgr. Richard Macků, pedagog Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Velmi zdatně mu sekundovala naše bývalá studentka a v současnosti posluchačka Univerzity v Hradci Králové Dáša Novotná. Oběma patří veliký potlesk a poklona za organizaci i přístup. Prosím, zachovejte nám přízeň i do dalších cirkusových představení.

 

.