Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Pátý ročník Fairtradových Vánoc

Mgr. Michaela Frűhbauerová, 12.1.2020 | Kategorie: O gymnáziu

V pátek 20. 12. 2019 se na Gymnáziu Chotěboř uskutečnil již 5. ročník Fairtradových Vánoc pořádaných místní skupinou Amnesty International a Ekoklubem Gymnázia Chotěboř. Odpoledne protkané hudebními vystoupeními, přednáškami, motivačními videi anebo zkrátka „jenom“ vánoční náladu si užili všichni zúčastnění.

Po zahájení a představení obou pořadatelů tradičně vystoupil Školní pěvecký sbor Gymnázia Chotěboř a ten střídala další hudební vystoupení našich studentů. Tóny střídaly prezentace pořadatelů a videa o možnosti zakoupení Skutečného dárku od Člověka v tísni a představení a workshop jednoho z našich hostů – Buď lepší, který se zabývá upcyklovaným oblečením a doplňky.  

Vedle hlavního programu se mohli návštěvníci zúčastnit doprovodných aktivit. Ve Vánoční dílničce probíhalo zdobení perníčků, malování na obličej a tvoření s firmou Tvořílkov paní Ivy Jouklové, která vybrané finanční příspěvky věnovala společně s naším gymnáziem na nákup Skutečného dárku, konkrétně na sazenice stromků, jak naučit učitele učit a 100 kg osiva.

Skutečný dárek 2019

Skutečný dárek 2019

V dalších místnostech se nacházel Maraton psaní dopisů – podpisová akce na podporu lidí neprávem obviněných nebo vězněných, letos jsme napsali během prosince 408 dopisů. Dále jste mohli navštívit Amnesty café (neboli FairTrade kavárnu), obchůdky prodávající FairTade zboží a almanach vydaný k našemu 100. výročí, koření od paní Kvačkové, Chutě z Chotě, výrobky paní Jaklové a firmy Kawak a již zmiňované zboží Buď lepší. Hosté zároveň mohli po celou dobu ochutnávat domácí cukroví našich studentů.

Děkujeme všem, kteří přiložili ruku k dílu a podíleli se na přípravě a hladkém průběhu akce. Doufáme, že se všem příchozím u nás líbilo a podařilo se nám je příjemně vánočně naladit.

Certifikát - sazenice stromků

Certifikát - jak naučit učitele učit

Certifikát - 100 kg osiva