Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Podzimní atletické žně gymnázia

I.Žáková, D.Mrtková Foto I.Žáková, 5.12.2013 | Kategorie: O gymnáziu

Přespolní běh - stupně vítězů (krajské kolo)Fenomenální,  vysněný,  ale trochu očekávaný, i tak se dá popsat výsledek okresního  kola Středoškolského atletického poháru CORNY 16. 9. ve Světlé nad Sázavou. Tým Gymnázia Chotěboř obsadil první příčky v kategoriích dívek i chlapců, obě družstva  si vybojovala  postup do krajského kola. O týden později dívky v Jihlavě získaly bronzové medaile, chlapci skončili pátí.

Další úspěšnou akcí byl začátkem října Přebor základních a středních škol v přespolním běhu. Na tratích od jednoho do čtyř kilometrů gymnázium reprezentovalo v okresním kole v Chotěboři přes třicet závodníků ve všech kategoriích. Na stupních vítězů stálo jedenáct z nich (čtyři první místa, čtyři druhá a tři třetí), Michaela Sedláková a David Dvořák v kategorii středních škol vytvořili nové traťové rekordy. Přespolní běh je ovšem hlavně výsledek týmu. Do krajského kola postoupili z druhého místa starší žáci, z prvního mladší žákyně a obě družstva SŠ. Na náročné trati u Žďáru nad Sázavou se nejlépe dařilo nejstarším děvčatům, dívky  hlavně díky vynikajícím výkonům Veroniky a Michaely Sedlákových skončily na krásném třetím místě. Nejstarší chlapci byli těsně čtvrtí a nejmladší děvčata vybojovala v těžké konkurenci páté místo.

Všem atletkám a atletům děkujeme za skvělou reprezentaci a přejeme nejen jim, ale i ostatním sportovcům hodně úspěchů. Úspěšné družstvo atletek, 1. místo v okresním kole a třetí místo v krajském kole Poháru CORNY