Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Postup do republikového finále je náš!

Andrea Lachmanová, 6.5.2014 | Kategorie: O gymnáziu

7.  dubna se smíšené družstvo  Gymnázia  Chotěboř zúčastnilo krajského kola Juniorského maratonu, které se konalo v Jihlavě. Počasí vyšlo bezvadně a běžci byli plní sil a odhodlání vyhrát. Na startu se sešlo 15 družstev středních škol kraje Vysočina. Konkurence byla veliká a postoupit do celostátního kola v Praze mohla pouze dvě družstva. Štafetou se běhal okruh dlouhý jako skutečný maraton. Zde v Jihlavě běžel každý z deseti zástupců družstva 8 koleček po 525 metrech, tedy každý měl za úkol pokořit trať dlouhou 4200m a za co nejkratší čas předat štafetový kolík dalšímu z týmu. Naše družstvo  -  tři dívky a sedm chlapců. Všichni ze sebe na trati vydali, co mohli, a v  20. ročníku Juniorského maratonu se umístili na neuvěřitelném druhém místě! Zajistili si tak postup do finále České republiky, které se bude konat  11. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu a hodně štěstí a sil do celostátního kola.Juniorský maraton Jihlava 2014