Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Předvánoční Norimberk

Předmětová komise německého jazyka, 5.1.2017 | Kategorie: O gymnáziu

Předvánoční atmosféry jsme se přijeli 21. prosince 2016 nadýchnout do Norimberku na vánoční trhy. Vstávání v brzkých ranních hodinách sice nebylo moc příjemné a ani cesta autobusem nebyla nejkratší, ale všichni jsme se těšili na nenahraditelnou atmosféru. 

V Norimberku jsme vystoupili z autobusu a šli jsme kolem Schöner Brunnen, což je vysoká kašna s bohatou figurální výzdobou a viděli jsme také kašnu z roku 1984 od Ehekarussel Jürgena Webera. Potom už před námi byly samotné trhy. 

Na trzích jsme se naladili do vánoční nálady, vyzkoušeli jsme norimberské párky se zelím, které jsou jejich specialita a snad každý neodolal ani nad německým perníkem. Když jsme se sešli, vystoupali jsme vysoký kopec, na kterém stojí starý Norimberský hrad. Na hradě jsme navštívili vysokou věž, ze které bylo vidět na celý Norimberk a podívali jsme se i na hlubokou studnu a kapli. 

Po prohlídce hradu jsme se vrátili zpátky na trhy, kde jsme měli ještě chvíli rozchod, avšak už se pomalu stmívalo a i to mělo své kouzlo. Stánky s vánoční výzdobou byly nazdobené, svítily do tmy a na každém rohu voněl punč nebo čaj. Večer jsme se opět sešli a společně se dopravili k autobusu, ve kterém jsme si cestou zpátky vyprávěli o zážitcích z celého dne. 

Tímto bychom chtěli za všechny  poděkovat panu profesorovi Scholzovi a paní profesorce Podolkové za skvělý výlet, protože jsme si ho opravdu všichni moc užili. 

Hana Stránská a Klára Andrýsková (1. A)

P.S.

Několik fotografií najdete ve Fotogalerii.