Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Projekt „ENERSOL 2016“ podruhé!

Mgr. Eva Jirsová, Mgr. Vladislav Smejkal, 21.2.2016 | Kategorie: O gymnáziu

S naším projektem „Využití užitkové vody při splachování toalet“ jsme postoupili do krajského kola, které se konalo 18. února v kongresovém sálu Krajského úřadu Kraje Vysočina v Jihlavě, pod osobní záštitou hejtmana Kraje Vysočina, MUDr. Jiřího Běhounka. 

Museli jsme si zvolit jednoho z týmu, který práci obhájí před porotou. My jsme si vybrali Pepu Sabola, zpracovali jsme prezentaci a Pepa si natrénoval obhajobu.

Do Jihlavy jsme se vydali v doprovodu našeho pana ředitele a dalších studentů, kteří také zpracovávali projekty, ale nepostoupili. V naší kategorii Enersol a praxe bylo osm týmů. Každý měl pouhých sedm minut na představení svého projektu. My jsme byli vylosováni jako první. Všichni jsme byli strašně nervózní, ani jsme nedýchali a drželi jsme Pepovi palce, aby to zvládl co nejlépe. I přes prvotní problémy s mikrofonem Pepa zvládl všechno na jedničku! Dále se zde objevovala témata jako Elektrické koloběžky; Trombeho stěna; Nátěry, které čistí vzduch…

Dozvěděli jsme se mnoho zajímavých věcí, ale všichni jsme netrpělivě čekali na výsledky. Nakonec jsme se svým projektem obsadili krásné druhé místo a to o dvě setiny bodu!? Což znamená, že jsme postoupili do národního kola, které se koná 17. a 18. března v Nymburku a my doufáme, že i tam budeme úspěšní. Držte nám palce!

 Anna Boháčová, Aneta Málková, Radim Jirsa a Josef Sabol z kvinty Gymnázia Chotěboř