Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Silent forest aneb závěrečná konference projektu v ZOO Jihlava

Mgr. Eva Jirsová, 11.6.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Dne 31. května 2018 se skupina žáků Ekoklubu Gymnázia Chotěboř ze 3. A zúčastnila projektu EAZA (Evropská asociace zoologických zahrad) a v jihlavské ZOO prezentovala svůj projekt zaměřený na ohrožené druhy asijského ptactva. Svou práci zde studenti z Ekoklubu Gymnázia Chotěboř obhajovali už poněkolikáté, a to vedle dalších škol, které také prezentovaly výsledky svých výstupů.

Hlavní roli měla v letošním ročníku celosvětová akce s názvem Silent forest. Tato kampaň má za cíl upozornit na současný masivní úbytek a vymírání ptačích druhů v tropických deštných lesích v jihovýchodní Asii, což je způsobeno ztrátou jejich přirozeného prostředí, ale především nadměrným lovem. Některé druhy pěvců jsou pro své výjimečné zbarvení či unikátní zpěv v masivních počtech odchytávány z lesů a prodávány na černých trzích. Jde tedy většinou o ilegální lov a posléze obchod s chráněnými a kriticky ohroženými druhy.

Další částí naší práce byla kromě obhajoby projektu samého i soutěžní stezka pro mladší děti. Ty měly za úkol rozpoznávat peří, vajíčka, stopy, nebo přiřazovaly vlastnosti k různému ptactvu. I přes vysoké denní teploty jsme si takto strávený den velmi užili. Doufáme, že se naše škola do této akce bude moci zapojit i v příštích letech, protože světové kampaně pomáhají zachraňovat ekosystémy na naší planetě a rozhodně mají svou váhu, sílu a svůj smysl.

Za Ekoklub Gymnázia Chotěboř Jitka Myslivcová, 3. A