Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Sobota ve škole aneb Dobropiknik v otevřené zahradě

Anežka Čapková a Kamila Klepetková, 25.6.2019 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Je sobota 8. června 2019 a my stojíme před školní zahradou Gymnázia Chotěboř. Ta je dnes otevřena pro širokou veřejnost v rámci Víkendu otevřených zahrad, který je u nás v letošním roce spojen s Dobropiknikem, již tradiční chotěbořskou charitativní akcí. Na utvoření dnešního programu se podíleli dobrovolníci z Amnesty International, Ekoklubu Gymnázia Chotěboř a členové Dobré společnosti.

První věc, jež upoutá naši pozornost hned u vstupu, je tabule informující o tom, že výtěžek celého dne bude věnován na pomoc paní Ivě Pivničkové a její rodině, které bohužel vyhořel nedávno na chotěbořském náměstí byt. Jako další nás okouzlí stoly plné jídla určeného k potěšení našich chuťových pohárků. K ochutnání jsou zde dobroty jako jednohubky, dorty, koláče, sušené ovoce, cukroví, ovocné saláty, masné výrobky, limonády, fairtradová káva, víno, čaj a spousty dalších laskomin. Část surovin i hotových lahůdek byla věnována místními sponzory. Přispěli i samotní gymnazisté, kteří sami napekli spousty koláčů, závinů, muffin, buchet atd.

Po řádné degustaci se můžeme věnovat programu zaměřenému především na pejsky. Ke zhlédnutí je zde jejich taneční představení, canisterapie nebo vyprávění o výcviku záchranářských psů s praktickými ukázkami. V nabytém harmonogramu si udržela své místo i komentovaná prohlídka přírodní zahrady a geoparku, které se ujaly členky Ekoklubu. Po celou dobu akce můžeme zpozorovat dětský koutek, ve kterém si nejmenší návštěvníci vytvářejí prapodivné výtvory z domácí modelíny, nechají na sebe malovat rozličné obličeje, hrají si a baví se.

Tímto bychom chtěli poděkovat všem sponzorům, organizátorům a hlavně Vám, účastníkům, kteří jste nám pomohli vytvořit tak báječnou atmosféru a byli jste natolik štědří, že jsme mohli požárem postižené rodině předat částku téměř 7 500 Kč.

 

Anežka Čapková a Kamila Klepetková, kvinta

 

Za podporu děkujeme následujícím sponzorům:

Cukrárna –  Lenka Kalinová; Cukrárna – Radek Máj; JM Vinotéka Chotěboř; Kavárna Chotěboř – Jana Fialová; Kozí dvorek – Olešenka; Krámek s DOBROtaMY, Maleč; Kristýna Kvačková – TILO koření; LOSENKA s.r.o., Chotěboř; Ovoce a zelenina Marek a Fialka; Panský dům; Papírnictví – Jiří a Petra Mifkovi; Pekařství – café Chotěboř; Pekařství – Olga Zmeková; Řeznictví Stejskal Chotěboř; Uzenářské speciality U Blažíčků; Vinotéka – Pavel Čuda; Zastavkafe Lenky Dolanové; Zelenina Zastráň –  Lucie Pelouchová