Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Sportuj a pomáhej na Gymnáziu Chotěboř

Marcela Chalupová, 27.3.2017 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Dne 24. 3. 2017 se uskutečnil v době od 15.00 – 22.00 hodin sedmý ročník nejen sportovní a dobročinné akce Sportuj a pomáhej. Letitou tradicí se stala spolupráce s organizací MOST, o.p.s., která se zaměřuje na pomoc Tibetu. Letos byla podpora zacílena na vzdělávání malých buddhistických mnišek z kláštera Kowang v severoindickém Himálaji. Kowang je důležitým vzdělávacím centrem pro dívky z okolí. Škola má kapacitu čtyřicet buddhistických mnišek.

Hlavními pořadateli byli studenti školní skupiny Amnesty International a Ekoklubu Gymnázia Chotěboř spolu s vyučujícími. Výrazným způsobem se spolupodílely Dobrá společnost, Benediktus (komunita lidí s mentálním postižením), Iva Jouklová, Klub Šalamounek a Lea Burkoňová z Rodinných aktivit.cz.

Ve velké tělocvičně probíhaly  školní turnaje  v přehazované,  florbalu, futsalu, trénink badmintonu a volejbalu.  Velmi očekávaná byla  vystoupení několika  milých hostů a jejich skupin (Chotě Crew, m.P.F.D.crew Chotěboř, LA Team SK Buttula, JK Dance Team Chotěboř, gymnastický oddíl pod vedením  Jany a Martiny Májových, mažoretky Pomněnky Šlapanov, TK Ella a Karatedo show: Rudolf Foršt).

V malé tělocvičně jste si mohli zacvičit aerobik s Aničkou, streetdance s Luckou, Ivet a Eliškou, pohybové hry pro děti ve věku 2-6 let s Leou Burkoňovou, vyzkoušet africké rytmy pro všechny s Hanou a bubeníkem Václavem.  Dále protáhnout záda při skupinovém cvičení s elastickým lanem pod vedením Ondřeje Palána, vyzkoušet piloxing s Blankou, nebo se zúčastnit tanečního casina s TK Ella.

V době od 15 – 18 hodin byla k dispozici horolezecká stěna s certifikovanými instruktory a posilovna.

Přízemí staré budovy chotěbořského gymnázia nabízelo poněkud klidnější aktivity. V Dílnách na férovku jste si mohli ozdobit perníčky nebo vyrobit jarní dekorace. Zkrátka nepřišly ani nejmenší děti. Během okamžiku se jejich obličej proměnil v kočičku, pejska, žirafu či jiné zvířátko. Férové obchůdky nabízely jako již tradičně výrobky o.s. Benediktus a produkty Fairtrade. Jako novinku jsme letos nabízeli prodej a ochutnávku regionálních a farmářských delikates z Farmy Bezděkov, ZS Vilémov, Přírodní zahrady Zastrání a firmy Tilo „koření života“.  V Amnesty Café jste mohli ochutnat  kávu, čaj a čokoládu ve Fairtrade kvalitě.  Čerstvé mléko nám poskytla farma Frűhbauerových z Peršíkova. Výjimečnost kavárny byla dána také přípravou občerstvení. V rámci akce Upeč  pro Tibet naše studentky a jejich maminky a babičky napekly mnoho sladkých i slaných dobrot, po kterých se doslova a do písmene „jen zaprášilo“.

Nejen jídlem živ je člověk, ale také trochu duchovna potřebuje k svojí existenci. Proto nechyběla Mudrovna, kde se prezentovali jednotliví organizátoři a spoluorganizátoři.  Se zájmem jsme si vyslechli přednášku Bc. Tomáše Přichystala z partnerské organizace MOST, o.p.s. týkající se aktivit  v Tibetu. Poté mudrovna patřila promítání filmů s tibetskou tematikou.

Díky Dobré společnosti jsme mohli nabídnout pestrý program i nejmenším dětem. V Herně  probíhalo  zážitkové čtení a rytmické a pohybové hry. Nechyběla ani oblíbená Jojo show s Mírou.

Po celou dobu akce bylo  možné si prohlédnout výstavu Pohádky tibetu očima českých ilustrátorů, kterou nám zapůjčil spolek Lungta.

Zkrátka a dobře – páteční odpoledne a večer se na chotěbořském gymnáziu cvičilo, tancovalo,  zdobilo, malovalo,  nakupovalo, jedlo a pilo z několika velice dobrých důvodů.

 

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili a přispěli byť jen malým dílem do celkově vydařeného dne. Při dvacetikorunovém vstupném jsme vybrali celkem  14 821 korun.  A  jen tak na okraj, vypili jsme 17 litrů výborného mléka, ochutnali na třicet druhů řezů, závinů, cukroví a buchet.

Díky.