Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

UNICEF na Gymáziu Chotěboř

Jana Horáková, Natálie Dvořáková, 24.5.2017 | Kategorie: O gymnáziu

V rámci semináře ze společenských věd jsme dostaly za úkol pozvat k nám na gymnázium osobu, která je pro nás zajímavá. Dlouho jsme přemýšlely, koho pozveme. S pomocí Amnesty International jsme docílily úžasné věci. V pátek 12. 5. 2017 k nám zavítala ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Přednáška obsahovala zajímavé informace přímo o organizaci, ale také vlastní zážitky a zkušenosti. Pro zpestření přednášky si paní Gomba připravila i názorné ukázky jako například měřítko podvýživy, nebo levný doplněk stravy, který se podává dětem při podvýživě. Tyto ukázky, různá videa, obrázky a hlavně příjemné vystupování paní ředitelky zajistilo zajímavou přednášku, která všechny přítomné zaujala.

Velice nás překvapilo, v kolika nebezpečných situacích se spolupracovníci UNICEF ČR naskytli. Například je pronásledoval klan rebelů, ocitli se bez svých osobních věcí, bez auta, bez peněz v prostředí, které neznali. Určitě je těžké pomáhat dětem, když lidé v jejich okolí si to nepřejí. Příběhy dvou dětí, se kterými jsme se blíže seznámili, nás předvědčily o tom, že i malá pomoc může změnit životy lidí, a proto je jejich práce a odvaha tolik důležitá.

Pavla Gomba

Jsme velice nadšeny z toho, že jsme na přednášce z dobrovolných příspěvků vybrali neuvěřitelných 1700 Kč. Za tyto peníze jsme adoptovali 2 panenky. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).  Zbylé peníze jsme investovali do vakcíny proti dětské obrně.

Ve všech z nás odpoledne s paní ředitelkou zanechalo spoustu emocí. Některé byly smutné, některé veselé. I přesto to byl neuvěřitelný zážitek a těšíme se na další setkání se zajímavými osobnostmi.

UNICEF