Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Vídní křížem krážem

Předmětová komise německého jazyka, 30.6.2019 | Kategorie: O gymnáziu

Jak už bývá na chotěbořském gymnáziu zvykem, měli studenti možnost zakončit svůj školní rok projektem, který si zvolili. Ten, kdo se rozhodl jet do Vídně, určitě nelitoval. Náš program neobsahoval pouze muzea nebo památky, ale také adrenalin v podobě místního zábavního parku Prater nebo nakupování, tudíž si tu každý mohl přijít na své.

Ve středu 26. června 2019 vyrazil náš zájezd složený ze studentů z různých tříd společně s vedoucími našeho projektu, panem profesorem Scholzem, paní profesorkou Podolkovou a panem profesorem Jakešem, na dlouhou cestu autobusem do Vídně. Naší první zastávkou bylo muzeum Time Travel, kde jsme se z vtípků vídeňského skladatele Wolfganga Amadea Mozarta nebo rozhovorů císaře Františka Josefa I. s jeho manželkou Sissi dozvěděli mnoho o historii Vídně. Součástí muzea bylo i 4D kino, které nás přeneslo do starodávných rakouských ulic.

Po prohlídce muzea následoval rozchod na Mariahilfer Straße, kde jsme se mohli porozhlédnout, nakupovat, dát si oběd nebo se třeba ztratit, jako se to podařilo nám… Když se celá naše skupina opět setkala, použili jsme k další přepravě metro, nebo jak se říká německy U-Bahn. Pak už to byl jen kousek pěšky a dostali jsme se až do nádherných zahrad barokního zámku Schönbrunn, který býval letním sídlem rakouských císařů a dnes je zařazen mezi památky UNESCO.

Když jsme opustili park zámku, čekal na nás konečně lunapark Prater, na který se většina naší výpravy těšila nejvíc. Ostatně i já. Mimo klasických ruských kol a horských drah jsme mohli vyzkoušet i virtuální realitu, vodní dráhu nebo obrovské a možná i trochu děsivé atrakce jako je Kamikaze. Pokud někoho atrakce nelákaly, mohl si v klidu posedět ve zdejší kavárně…

Když nastal večer, vydali jsme se kolem obrovských mrakodrapů UN City a Dunajské věže – Donauturm k autobusu, který už na nás čekal. Domů jsme se vrátili sice dost pozdě, ale se skvělou náladou a fantastickými vzpomínkami. 

Romana Pavlíčková, kvinta

Time Travel 2

Time Travel 1