Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Výstava na stromech

Mgr. Michaela Frűhbauerová, 23.9.2019 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Výstava na stromech je celorepublikový výstavový happening, který se koná během Týdne důstojné práce (Světový den důstojné práce 7. října) a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Letos se v týdnu od 5. do 12. října 2019 koná pátý ročník zaměřený na podmínky pěstování kakaa v Côte d’Ivoire. Na akci spolupracují dvě nevládní neziskové organizace: Fairtrade ČS a NaZemi. Každý rok se zaměření happeningu mění. V roce 2015 byla hlavním tématem káva, v roce 2016 koželužny a výroba obuvi, v roce 2017 pěstování banánů a loni výroba bot v Indii. Letos je tématem pěstování kakaa a akci koordinuje Fairtrade ČS.

Důstojná práce neboli důstojné pracovní podmínky ctí svobodu, spravedlnost, jistotu. Jde o takovou práci, při níž jsou chráněna práva pracovníků, kteří dostávají odpovídající odměnu a těší se adekvátnímu sociálnímu zabezpečení. Zajištění důstojné práce pro všechny se tak stává jedním z nejúčinnějších způsobů, jak bojovat s globální chudobou a s ní spojenými problémy, jako jsou například dětská práce, utlačování ženských práv atd. Více informací o výstavě naleznete na webových stránkách: https://www.nazemi.cz/cs/vystava-na-stromech.

Chotěboř se zařadí mezi dalších desítky parků, kde si budete moct prohlédnout dvanáct plakátu zaměřených na pěstování kakaa s názvem Cena kakaa, která bude umístěna na stromech v Geoparku Gymnázia Chotěboř a ve Stromovce od 5. – 12. 10. 2019. V Geoparku Gymnázia Chotěboř můžete navštívit zahájení výstavy již 4. 10. od 14:30, kde si budete moct prohlédnout nejen výstavu, ale i přírodní zahradu a geopark a ochutnat fairtradové výrobky.