Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Výstava na stromech

Aneta Jirková, 4. A, 26.10.2018 | Kategorie: O gymnáziu

Páteční odpoledne se dá prožít všelijak. Ti šťastní, kteří se zúčastnili slavnostní vernisáže letošní Výstavy na stromech v Geoparku Gymnázia Chotěboř, si užili nejen slunečné odpoledne, ale jsou díky další společné akci chotěbořské skupiny Amnesty International a Ekoklubu Gymnázia Chotěboř opět o krok blíže dosažení nirvány.

Dne 12. 10. 2018 odpoledne proběhlo tedy uvedení Výstavy na stromech (letos nesoucí název „Naše boty“), která se v tomto roce věnuje výrobě bot v indické Agře. Jde o celorepublikový happening, pořádaný organizací NaZemi, který se koná během Týdne důstojné práce (6. – 13. 10.) a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Tato výstava byla v Chotěboři přístupná veřejnosti už od 6. října, kdy byla vyvěšena na stromech na náměstí T.G.M., a před koncem Týdne důstojné práce přesunuta právě do Geoparku Gymnázia Chotěboř.

Po zahájení vernisáže představili studenti gymnázia hlavní organizátory akce: místní skupinu Amnesty International a Ekoklub Gymnázia Chotěboř. Následovala prezentace studentského projektu Hoď krátký pohled na kamenolom Pohled, na němž pracovali žáci z oktávy. Na projekt navazovala výstava fotografií a vytvořených materiálů. Náš geopark byl v rámci tohoto projektu obohacen o informační tabuli a dřevěnou lištu s kolekcí hornin a nerostů z pohledského lomu a dále vyhlášení vítěze fotosoutěže s názvem „Stromy“. Třešničkou na dortu bylo oficiální vyhlášení našeho platanu za památný strom. Poslechli jsme si něco o jeho historii, ochraně v rámci Geoparku Gymnázia Chotěboř a také o cestě k dosažení významného ocenění.

Vernisáž obohacovalo spektrum doprovodných programů. Kromě procházky po parku a pročtení výstavy byla možnost podívat se na fotografickou výstavu Stromy, jež se nacházela v prostorech školy. Návštěvníci mohli ochutnat dobroty, které ukuchtili (nejen) studenti našeho gymnázia zejména z regionálních produktů, a prohlédnout si brožury Ekoklubu Gymnázia Chotěboř. Nechybělo ani Amnesty Café s lahodnou FairTrade kávou a čaji.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci této akce, a zároveň všem, kteří si v pátek odpoledne našli čas, přišli a „obuli se do toho“ s námi. Našim fanouškům můžu slíbit, že se na Gymnáziu Chotěboř budou stále konat tak příjemné, a navíc prospěšné aktivity. Tak zase někdy příště!