Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Za klenoty Jižního Německa

Předmětová komise německého jazyka, 28.6.2018 | Kategorie: O gymnáziu | Štítky:

Jako každý rok, měli jsme u nás na škole na konci roku projekty, při kterých můžeme během jednoho či více dní navštívit zajímavá místa, zažít nové věci a seznamovat se s ostatními žáky z jiných tříd. Mezi letošní největší projekty patřil i projekt Za klenoty Jižního Německa.

Už v září jsme se do tohoto projektu mohli přihlašovat a program byl tak zajímavý a zájemců tolik, že projekt byl hned zaplněn. Školní rok utekl jako voda, potom co všichni dohnali poslední nerozhodné známky, jsme si v pátek 23. 6. 2018 sbalili kufry, nasmažili řízky a v sobotu brzy ráno zamávali rodičům a vyrazili! Cestovali jsme přes noc, takže v sobotu ráno jsme svěží a odpočatí z autobusu vystoupili v Berchtesgadenu a následovala návštěva Hitlerova Orlího hnízda, odkud byl nádherný výhled na vrcholky Alp a na jezero Königssee, u kterého jsme se později také zastavili. Odpoledne jsme absolvovali prohlídku solného dolu. Večer už nastal čas na ubytování v útulném hotelu v Salzburgu. V neděli jsme ráno po snídani vyrazili do Garmisch – Partenkirchenu, který v roce 1936 hostil zimní olympijské hry. Lanovka nás vyvezla na vrchol nejvyšší hory Německa, Zugspitze. Někteří z nás se po svých vydali až na úplný vrchol. Po prohlídce jsme sjeli lanovkou k ledovci, kde mnozí vyzkoušeli, jaké je to bobovat na konci června a zubačka nás dovezla z ledovce zpátky k autobusu. Po cestě na hotel jsme navštívili poutní kostelík Wieskirche, rokokový skvost zapsaný na světovém dědictví UNESCO. Pondělní ráno jsme strávili v Kostnici, do které jsme přijeli lodí po Bodamském jezeře. Prohlédli jsme si dům, ve kterém pobýval Jan Hus a spoustu zajímavých historických památek v centru města. Dalším bodem programu byly Rýnské vodopády, které zaujaly většinu z nás a ukázaly nám, co krásného a zároveň nebezpečného dokáže příroda vytvořit. Pohádkový zámek Neuschwanstein, který následoval, byl nejvíce fotografovaným objektem celého našeho zájezdu. Noc jsme strávili v Mnichově a stejně tak i další den. Paní průvodkyně nám ukázala Olympijský stadion z roku 1972, vyjeli jsme výtahem na Olympijskou věž, ze které byl vidět snad celý Mnichov. Kluky zaujalo muzeum BMW a zámek Nymphenburg, jehož park byl opravdu kouzelný, nadchl spíše děvčata. Německé muzeum techniky a vědy je největším muzeem na světě a my jsme se o tom přesvědčili. Následovala prohlídka centra a osobní volno. V osm hodin večer jsme se sešli pod Novou radnicí a společně jsme došli k autobusu, který nás odvezl až domů.

Ze všech míst jsme měli moc krásné dojmy. Člověk by řekl, že s tím, co jsme všechno viděli, kolik jsme toho snědli a množství fotek, jaké jsme pořídili, jsme na cestách museli být minimálně týden, ale my už jsme ve středu brzy ráno budili naše rodiče, že jsme skoro doma. Byly to čtyři krásné a nabité dny a myslím, že za všechny můžu říct, že jsme si je moc užili. Děkujeme paní profesorce Podolkové, panu profesorovi Scholzovi i paní průvodkyni z JH Travel, že nám zorganizovali tak perfektní výlet.

Za zúčastněné studenty Anna Boháčová, septima