Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Zlatý atletický double

Tomáš Vanča, foto Irena Žáková, 18.9.2013 | Kategorie: O gymnáziu

Fenomenální,  vysněný,  ale trochu očekávaný, i tak se dá popsat výsledek okresního kola Středoškolského atletického poháru CORNY. Tým Gymnázia Chotěboř obsadil první příčky v kategoriích dívek i chlapců, obě družstva  si vybojovala  postup do krajského kola. Závody tradičně konané ve Světlé nad Sázavou se uskutečnily 16. 9. 2013 za sychravého a chladného počasí. Závodilo se v sedmi disciplínách.

Začněme dívčím týmem, který stanul v konkurenci pěti týmů na prvním místě s ohromným náskokem 663 bodů. A to především zásluhou dvojčat Míši a Veroniky Sedlákových. Ty na své silné trati na 800 m výsledkem 2:28 a 2:29 doslova deklasovaly zbytek startovního pole. Vypíchnout by se měla i dvě druhá místa Radky Staňkové v dálce a kouli. Pro vítězství však byla potřeba perfektní týmová spolupráce, která se naplno projevila při štafetě, kde naše děvčata opět triumfovala. Důležité byly také výkony jak nových členek týmu Elišky Hejné, Nikoly Smutné, Katky Dobrovolné a Anety Ptáčkové, tak i stálic Anny Sabolové, Terezy Musílkové, Andrey Lachmanové, Veroniky Trávníčkové.

 V chlapecké soutěži to bylo o poznání napínavější. Naši chlapci předváděli vyrovnané výkony a obsazovali vrchní místa všech tabulek. Jedním z nich byl Petr Musil, který skokem 5,53 m v dálce a časem 12,2 s ve sprintu na 100 m vybojoval dvě druhá místa velmi důležitá v celkovém hodnocení. Na poslední chvíli byl také zapsán na soupisku Míra Polívka, tento tah se ukázal jako správný, když skončil třetí v dálce skokem 5,42 m. V běhu na 400 m obsadili chlapci druhou a čtvrtou pozici zásluhou Patrika Ledvinky a Tomáše Vanči, ve výšce pátou a šestou, když shodně skočili 160 cm Ondřej Jirsa a Jiří Císař. I v obvykle špatné disciplíně kouli se dařilo. Adam Doležal opanoval pátou pozici vrhem 10,18 m, záda mu kryl Patrik Doležel výkonem 9,36. Největší úspěch však přišel při běhu na 1500 m. Zde jsme měli tři želízka. Mladého Davida Činčilu, Davida Dvořáka a Tomáše Ludvíka, který měl však svalové zranění. Výsledek byl ovšem neskutečný. První doběhl David Dvořák časem 4:47, za ním i přes všechna zranění Tomáš Ludvík s výsledkem o 7 vteřin horším. David Činčila doběhl pátý. Chlapecké štafeta jako by kopírovala celé závody. Naše družstvo ve složení P. Musil, B. Činčila, T. Vanča, D. Dvořák mělo na chlup stejný čas 2:23 min. jako největší rival OA a HŠ Havlíčkův Brod. Chlapecký tým se i přesto mohl radovat z úspěchu, když o pouhých 78 bodů porazil zmíněnou brodskou  školu.

Krajské kolo se bude konat v Jihlavě v úterý 24. 9. 2013. Držte nám palce!

Corny - okresní kolo