Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Okresní přebor družstev škol v šachu - postupujeme do krajského kola

Viola Pejřimovská, 10.2.2020 | Kategorie: Studium

Ve středu 29. 1. 2020 se ve Žďáře nad Sázavou konal Okresní přebor škol Havlíčkobrodska v šachu v kategorii 6. - 9. tříd. Náš tým soutěžil v sestavě: Viola Pejřimovská, Tadeáš Pejřimovský, Štěpán Zvolánek, Radek Nejedlý a jako náhradník Filip Krupička. Turnaj se konal v šachové klubovně ve Sportovní hale. Dorazili jsme o něco dříve než ostatní týmy a tak jsme si na rozcvičku zahráli pár přátelských partií. Postupně se dostavila všechna družstva a turnaj mohl začít. Hrálo se 6 kol a o umístění rozhodoval počet vyhraných bodů všech členů družstva.

Celý turnaj  probíhal v přátelské atmosféře, ale nervozita byla znát u každého. Všichni chtěli vyhrát, protože jen první dva týmy mohly postoupit do krajského kola. Náš tým byl favorit, a to jsme potvrdili hned v prvním kole, kdy jsme vyhráli 4:0. Podobné nebo stejné výsledky pak padaly i v dalších kolech. Získali jsme celkem 21 bodů z 24 možných, diplom za první místo a postup do krajského kola. Na druhém místě skončila s velkým odstupem (11 získaných bodů) ZŠ Smetanova Chotěboř. V dobré náladě jsme si převzali diplom, drobné ceny a pan profesor R. Kubát nás vyfotil. Cestou na autobus jsme ještě oslavili vítězství krátkou návštěvou kavárny a odjeli domů.

Na fotografii zleva Tadeáš Pejřimovský, Radek Nejedlý, Viola Pejřimovská, Filip Krupička a Štěpán Zvolánek

Děkuji všem svým spoluhráčům za skvělé výkony v turnaji. Panu profesoru Kubátovi děkujeme, že nás na turnaj doprovodil a držel nám palce. Stejně tak děkujeme panu profesoru Jakešovi, který nás sice nemohl doprovodit, ale i tak nám fandil, podpořil nás a postaral se o všechny potřebné dokumenty k přeboru.

Turnaj jsme si moc užili a těšíme se na krajské kolo, které proběhne na začátku března. Před námi je spousta práce, příprava taktiky, tréninky. V krajském kole nás čekají silnější soupeři a naším cílem je opět získat co nejvíce bodů a  postoupit až na Mistrovství ČR ve Zlíně. Držte nám prosím palce, ať se nám daří minimálně stejně dobře a probojujeme se až do Zlína.