Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Postoje k vnějšímu světu

Kristýna Miřejovská, 25.5.2015 | Kategorie: Studium | Štítky:

Ve čtvrtek 14. května 2015 proběhla na naší škole v rámci semináře společenských věd přednáška na téma: „Postoje k vnějšímu světu“. Přednáška trvala od 15:15 do 16:45 hodin. Tento program byl z velké části v režii pana profesora PhDr. Miroslava Kadlčíka, který vystudoval jednooborovou psychologii na Filosofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Působil na Ekonomické fakultě VŠB, na Technické Univerzitě v Ostravě, na Pedagogické univerzitě Hradce Králové a na Justiční akademii ČR.

Ve své besedě představil studentům několik velmi zajímavých témat, např. postoje k jiným etnickým menšinám, postoje k lidem, se kterými se denně setkáváme atd. Mimo jiné využíval mnoho svých vlastních zkušeností a mnoho příhod, které sám zažil.

Jak sám řekl, jeho cílem nebylo nám přednášet o zvoleném tématu pro tento den, ale pouze nám chtěl „nasadit brouka do hlavy“, abychom se zamysleli nad tím, co vlastně v naší hlavě ovlivní, že někoho budeme mít rádi od prvního pohledu a budeme s ním také tak jednat, nebo co zařídí to, že se k někomu chováme nepřívětivě pouze kvůli předsudkům.

Tímto bychom rády poděkovaly panu PhDr. Miroslavu Kadlčíkovi za jeho návštěvu.

Postoje k vnějšímu světu