Gymnázium Chotěboř, Jiráskova 637, 583 01 Chotěboř | Email: gch@gch.cz | Telefon: 569 669 360 | Další kontakty »

Zeměpisná olympiáda 2014/15

Marie Jobová, předmětová komise zeměpisu, 22.3.2015 | Kategorie: Studium | Štítky: Marie Jobová, předmětová komise zeměpisu

V letošním školním roce zaznamenali naši studenti velké úspěchy v zeměpisné olympiádě, a to jak v okresním, tak i krajském kole.

V únoru se v Havlíčkově Brodě konalo okresní kolo, kterého se zúčastnilo za naši školu šest studentů. V kategorii B si dobře vedli naši nejmladší zástupci – Anička Stará a Jirka Frühbauer ze sekundy. Kategorii C zcela ovládly dvě kvartánky – Jitka Stuchlíková a Anička Boháčová, které postoupily do kola krajského. V kategorii D byl již tradičně úspěšný Michal Vomela ze septimy, který z druhého místa také postoupil do dalšího kola. Posledním zástupcem naší školy v Havlíčkové Brodě byl František Janda z oktávy, který měl tak jednu z posledních šancí na oprášení zeměpisných znalostí před maturitou.

V březnu se potom konalo ve Žďáru nad Sázavou krajské kolo. Tam uspěl se svými výbornými znalostmi Michal, který po urputném boji zaostal pouze o 1,5 bodu za vítězem z ledečského gymnázia a obsadil krásné druhé místo.

Michalovo studium na našem gymnáziu se završí příští školní rok, takže pomalu končí i jeho účast v zeměpisných soutěžích. Patří mu velké poděkování za skvělou reprezentaci školy a srdečné blahopřání ke všem úspěchům, kterých během studia dosáhl.

Krajské kolo SOČ